Słowołaki czyli fajna gra planszowa na klimatyczny wieczór ze znajomymi lub rodzinką

slowolaki planszowka na impreze

„Słowołaki” to kreatywna gra planszowa rekomendowana dla graczy powyżej 10. roku życia. Ile osób może brać w niej udział? Najlepiej co najmniej 4 i nie więcej niż 10. Wiadomo, złoty środek jest najlepszy, więc ekipa 5-6 osób będzie idealna do rozgrywki. Spokojnie można zaliczyć tę grę do grona kreatywnych planszówek, zapewniających przednią zabawę, ale wymagających też wysiłku intelektualnego, ,,rozkmin” i sprytu, a nagrodą mogą tu być okazjonalne salwy śmiechu z zabawnych sytuacji słownych, do których niechybnie dojdzie w trakcie zabawy.

SŁOWOŁAKI – magia gry z ukrytymi rolami

Podczas gry w ,,Słowołaki” losujemy między sobą różne role / postaci. Celem gry jest odgadnięcie magicznego słowa – hasła. Można tu wylosować rolę Wieśniaka, Wilkołaka, Burmistrza lub Jasnowidza. Wieśniacy muszą wydedukować magiczne hasło, które zapewni im bezpieczeństwo przed Wilkołakiem. Ten z kolei ma na celu zrobienie wszystkiego, aby ta sztuka mieszkańcom się nie udała. Burmistrz może odpowiadać na pytania Wieśniaków w bardzo zdawkowy sposób, np. TAK lub NIE…. Na odgadnięcie hasła jest tylko 5 minut, trzeba więc się spieszyć i chętnie korzystać z pomocy osoby, której przypadnie rola przychylnego Wieśniakom Jasnowidza. Ponadto, gra z racji na tło fabularne ma taki fajny sznyt fantasy i magii, co mi się bardzo podoba.

Jak nietrudno zauważyć, ,,Słowołaki” mają w sobie bardzo wiele z klasycznej MAFII. Osobiście, uwielbiałem MAFIĘ i przy żadnej grze planszowej tyle razy nie parsknąłem śmiechem. SŁOWOŁAKI są więc idealną propozycją dla każdego, kto lubi MAFIĘ, ale zachęcam do wypróbowania jej również tym osobom, które nie miały okazji jeszcze spróbować swoich sił w MAFII. Jeśli szukasz dobrej planszówki na imprezę, ,,Słowołaki” to bardzo mocny kandydat na wieczór.

Co znajdziemy wewnątrz pudełka ,,Słowołaków”?

– 1 instrukcję – wiadomo, podstawa 😊

– 36 żetonów z odpowiedzią TAK lub NIE

– 1 żeton DOBRZE

– 1 żeton BARDZO DALEKO

– 1 żeton TAK BLISKO

– 10 żetonów MOŻE

– 11 kart ról – porządnych takich, sztywnych

Całość pozwala nam stworzyć prostą i fajną mechanikę komunikacji, przy której czas mija szybko i przyjemnie. Krótko mówiąc: bardzo fajna planszówka na imprezę z rodzinką lub znajomymi. Grę można nabyć na portalu Portalgames.pl. Polecam gorąco!

słowołaki portal games

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.