Avatar 2: Istota wody (2022) – recenzja filmu

avatar 2 recenzja filmu

Avatar – film science fiction z 2009 roku – wyreżyserowany przez Jamesa Camerona, doczekał się swojej kontynuacji. W grudniu na ekranach polskich kin pojawiła się druga część kultowego Filmu Avatar. Avatar 2: Istota Wody. Pierwsza część okazała się najbardziej dochodowym filmem wszech czasów. Zdawać by się mogło oczywistym, że sequel Avatara skazany jest na sukces. Czy rzeczywiście tak się stanie? Czas pokaże. Czy warto obejrzeć film Avatar Istota wody? Moi zdaniem tak. Już tłumaczę dlaczego.

Efekty specjalne 

Wizualne walory filmu Avatar i efektowne sceny walki przyciągnęły tłumy do kin. Grafika i jej poziom jest godny podziwu – tego się można było spodziewać już po pierwszej części i absolutnie nie ma tu rozczarowania. Podróż w głąb błękitnej otchłani jest niesamowitym doświadczeniem, nawet dla najbardziej wymagających widzów. Sceny walki

W drugiej części Avatara nadal mamy od czynienia z walką z ludźmi nieba. Film przepełniają liczne sceny przemocy. W mojej ocenie to piękna metafora tego, z czym zmaga się obecnie świat; pogoń za pieniądzem, deptanie ludzkiej godności czy dyskryminacja ze względu na różnice rasowe.

Mimo świadomości, że historia ukazana w Avatarze 2 to fikcja – wiele postaw czy emocji bohaterów będzie bliska wielu ludziom. Poza agresywnymi scenami walki, w filmie Avatar znajdziemy wiele piękna i wzruszających momentów. 

Wartości 

Historia opowiedziana w Avatarze 2 jest BARDZO emocjonująca trudno przejść obok niej obojętnie. Film porusza wiele zagadnień, a refleksja wychodzi wraz z widzem poza granice kina. Walka o dobro, pokój oraz troska o rodzinę i współtowarzyszy jest niezwykle pięknie ukazana w wielu scenach. Nietuzinkowy humor przyprawi o uśmiech niejednego widza. Film Avatar 2 zdecydowanie skłania do refleksji.   

Fabuła filmu Avatar: Istota wody

Avatar: istota wody, to przeniesienie akcji z planety Pandora na morze. Zmiana miejsca akcji wprowadza pewien rodzaj świeżości do fabuły. Pojawia się też kilka nowych postaci i istot. Avatar – druga część historii postaci takich jak Jake Sully i Neytiri, która odbywa się dziesięć lat później po wydarzeniach z pierwszej części.

Film Avatar 2 w dużej mierze skupia się na relacjach rodzinnych. Nie brak jednak silnych relacji międzygatunkowych, co pokazuje, że nie tylko więzy krwi są ważne. Mimo różnic rasowych bohaterowie reprezentują postawy godne naśladowania, tak bardzo potrzebne w naszym świecie. Fabuła filmu zdecydowanie budzi emocje. Czasem bardzo skrajne. Na wielu płaszczyznach: uczuciowej, politycznej, ekologicznej czy nawet psychologicznej rozgrywają się dramaty, pojawiają łzy szczęścia, podziw czy czysta nienawiść.

Avatar Istota wody: Podsumowanie recenzji filmu

Podsumowując, Avatar to świetny film, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom science fiction oraz osobom, które lubią emocjonujące historie z niesamowitymi efektami wizualnymi. 

Jeśli jeszcze go nie widziałeś, polecam nadrobić zaległości. Avatar (druga część) został pozytywnie przyjęty przez krytyków. Pod koniec 2023 roku fani niebieskoskórych istot mogą spodziewać się kolejnej części Avatara.

Facebook Comments Box

One thought on “Avatar 2: Istota wody (2022) – recenzja filmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.