Film na wieczór w hotelu all incusive

film na wakacje

Podczas wakacji all inclusive można na różne sposoby poznawać kulturę kraju, w którym odpoczywamy. Można próbować lokalnej kuchni, brać udział w różnego rodzaju fakultatywnych wycieczkach, zwiedzać okolicę, a wieczorem obejrzeć film, który przybliży nam klimat kraju lub nawet miasta, w którym przebywamy.

Grecja, Hiszpania, Francja i Portugalia – cztery kraje bardzo chętnie wybierane na cel wakacyjnych wyjazdów, a jednocześnie państwa o bardzo ciekawej kulturze, inspirujące artystów, o atmosferze sprzyjającej tworzeniu sztuki najwyższych lotów – także filmowej. Wybraliśmy dla Was cztery filmy, które pozwolą poczuć klimat tych miejsc, idealne do obejrzenia w hotelu all inclusive po całym dniu wakacyjnych wrażeń. Warto przeczytać także recenzje krytyków.

Wakacje w Grecji

Spędzając wakacje na Krecie – największej i najpopularniejszej z greckich wysp, na której znaleźć można luksusowe hotele all inclusive, takie jak Abaton Island Resort & Spa albo Out of the Blue Capsis Resort – jeden z wieczorów warto poświęcić na obejrzenie kultowego „Greka Zorby”.

Film przedstawia historię Basila, młodego angielskiego pisarza, który odziedziczył po ojcu znajdującą się na Krecie kopalnię. W drodze na wyspę poznaje chłopa greckiego – Alexisa Zorbę, który oferuje mu pomoc. Po dotarciu na miejsce bohaterowie próbują zrealizować swoje plany, a jednocześnie wtapiają się w rytm życia mieszkańców wioski.

„Grek Zorba” w 1965 roku został nagrodzony trzema Oscarami: za najlepszą rolę drugoplanową, czarno-białe zdjęcia oraz dekoracje. Każdy kojarzy również niezapomnianą muzykę…

Wakacje w Hiszpanii

Jedną z turystycznych wizytówek Hiszpanii jest Barcelona – choć w mieście tym dość trudno spędzić typowe wakacje all inclusive, to jednak bez problemu znaleźć można luksusowe hotele pięciogwiazdkowe, takie jak Casa Fuster oraz Gran La Florida. Po całodziennym zwiedzaniu miasta można zaszyć się w komfortowym apartamencie i obejrzeć słynny film Woody’ego Allena „Vicky, Cristina, Barcelona”.

Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają do Barcelony na wakacje. Vicky szykuje się do ślubu, jest czuła i wyważona, z kolei Cristina to wulkan emocji, energii i seksualnej otwartości. Kobiety podczas wakacji wikłają się w uczuciową przygodę z malarzem Juanem Antonio (Javier Bardem), którego z kolei łączy burzliwa relacja z byłą żoną Marią Eleną (Penelope Cruz). Jest to film lekki, ale inteligentny, zabawny i ukazujący cały zmysłowy koloryt Barcelony. Został obsypany wieloma nagrodami, a Penelope Cruz za rolę Marii Eleny zgarnęła Oscara.

Wakacje we Francji

Klimat Francji można poznać zarówno na wakacjach all inclusive na Lazurowym Wybrzeżu, jak i podczas wypadu typu city break do Paryża. Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie – zwiedzanie Paryża to wielka przygoda, na którą warto poświęcić kilka dni.

Wyjątkową atmosferę tego miasta można poczuć oglądając inną znakomitą komedię Allena „O północy w Paryżu” uhonorowaną Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny.

O czym to film? O mieście, w którym – jak powiedział kiedyś sam Woody Allen – „wszyscy mówią kocham cię”. Jest ono tłem dla niezwykłej przygody niespełnionego artystycznie scenarzysty Gila Pendera (Owen Wilson), który z narzeczoną Inez (Rachel McAdams) i jej konserwatywnymi rodzicami przyjeżdża na wycieczkę do Paryża. Pewnego wieczora Gil upija się, gubi na uliczkach francuskiej stolicy i… w magiczny sposób przenosi się w czasie do lat 20. XX wieku…

Wakacje w Portugalii

Swój wyjątkowy, południowy klimat ma również Portugalia – zarówno Azory, Madera ze swoimi komfortowymi hotelami, jak i stolica kraju – Lizbona. Charakter tego miasta bardzo dokładnie oddaje film „Lisbon Story” Wima Wendersa z 1994 r. Krytycy zgodnie podkreślali, że jest to film o Lizbonie, o Portugalii, ich kulturze, a podkreśla to wyjątkowa muzyka zespołu Madredeus.

Czego dotyczy fabuła? Dźwiękowiec Philip Winter otrzymuje od swojego przyjaciela – reżysera z Lizbony – prośbę o pomoc w dokończeniu filmu. Winter udaje się do stolicy Portugalii, ale okazuje się, że reżyser zaginął. Zafascynowany atmosferą Lizbony zaczyna go szukać, fascynując się jednocześnie dźwiękami miasta i magią wąskich lizbońskich uliczek…

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.