Czy bukmacherzy dobrze prognozowali wyniki Oscarów?

filmy z zakładami bukmacherskimi

W pierwszej chwili może wydawać się, że zakłady bukmacherskie dotyczą przede wszystkim sportu. Owszem, zakłady sportowe stanowią przeważającą część oferty legalnych bukmacherów, ale bez problemu można u nich typować również zakłady pozasportowe, związane np. z filmem. Co roku dużą popularnością cieszą się zakłady dotyczące gali Oscarów – czy bukmacherzy dobrze prognozują jej wyniki?

Zakłady na wyniki Oscarów znajdują się w ofercie kilku legalnych bukmacherów w Polsce – można u nich typować wyniki gali we wszystkich oscarowych kategoriach, zarówno tych najbardziej prestiżowych, jak najlepszy film czy najlepszy reżyser, jak i mniej znaczących.

W większości przypadków werdykty Amerykańskiej Akademii Filmowej są zgodne z wcześniejszymi typami bukmacherów, chociaż czasem eksperci zaskakują zarówno operatorów zakładów, graczy, jak i fanów kina. Jak było w przypadku Oscarów 2022?

Zakłady bukmacherskie na Oscary 2022 – jedna duża niespodzianka

W opinii analityków zakładów bukmacherskich, największym faworytem Oscarów 2022 w kategorii „najlepszy film” był western „Psie pazury”, nagrodzony wcześniej Złotym Globem. Kurs na jego wygraną był niski – wahał się od 1,20 do 1,40. Tymczasem Amerykańska Akademia Filmowa zaskoczyła świat, przyznając statuetkę filmowi „Coda”, przedstawiającemu historię Ruby – jedynej słyszącej osoby w rodzinie, która chce śpiewać i musi wybierać między realizacją marzeń a obowiązkami rodzinnymi. Film był co prawda w szerokim gronie faworytów do Oscara, ale kursy na jego wygraną były wysokie – wynosiły od 5,00 do 7,00.

W pozostałych kluczowych kategoriach analitycy bukmacherscy trafili ze swoimi przewidywaniami. Statuetkę za najlepszą reżyserię – zgodnie z prognozami bukmacherów – zgarnęła Jane Campion, reżyserka wspomnianych już „Psich pazurów”. Oscar dla najlepszego aktora pierwszoplanowego trafił w ręce Willa Smitha, który brawurowo wcielił się w rolę Richarda Williamsa, ojca Sereny i Venus Williams, w filmie „King Richard – zwycięska rodzina”. Zgodnie z typami bukmacherów, najlepszą aktorką pierwszoplanową została natomiast Jessica Chastain za rolę w dramacie „Oczy Tammy Faye”.

Zakłady bukmacherskie na Oscary 2023 – już wkrótce

Wiadomo już, że 95. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w Los Angeles w Kalifornii 12 marca 2023 r. Skrócone listy nominowanych do poszczególnych kategorii ukażą się jeszcze w 2022 r. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone 24 stycznia 2023 r. Wówczas powinny się pojawić także pierwsze zakłady na Oscary 2023. Jeśli ktoś chce spróbować swoich sił w ich typowaniu, wystarczy zarejestrować się u wybranego legalnego bukmachera (najlepiej z wykorzystaniem kodu promocyjnego, umożliwiającego skorzystanie z bonusów powitalnych i promocji bukmacherskich), dokonać pierwszego depozytu i… postawić zakład na swoich faworytów. Kto wie, może zainteresowanie kinem pozwoli wzbogacić się o konkretną sumę pieniędzy…

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.