FlixClassic – rusza serwis VOD z klasykami filmowymi z całego świata

FlixClassic

FlixClassic to platforma VOD skierowana do miłośników kina, którzy chcą poznać lub odkryć na nowo klasykę kinematografii z całego świata. Miesięczny dostęp do biblioteki filmowej wynosi jedynie 12,99 zł. Za selekcję filmów odpowiada filmoznawca Miłosz Stelmach – kurator programowy platformy.

FlixClassic – klasyki kina z całego świata

Na start FlixClassic przygotowano blisko 300 filmów, wśród nich również propozycje niedostępne w innych polskich serwisach m.in.: Wielkie nadzieje, Góra boga kanibali, Ucieczka na Atenę, Obywatel John Doe czy Franciszek. Pasjonaci kina mogą tu poznawać lub wracać do klasyków filmowych w zależności od potrzeb i gustów. Flixclassic to nie tylko kino kultowe, lecz także mniej typowe propozycje filmowe. Poza perełkami światowego filmu, evergreenami czy zapomnianymi hitami kinowymi widzowie mogą wybierać również z propozycji kina klasy B, w tym prowokacyjnych i ekstrawaganckich filmów science fiction i horrorów.

Stworzyliśmy miejsce, w którym proponujemy różnorodne kino, wartościowe, ale i intrygujące. Już pod koniec 2020 r. przeprowadziliśmy testy na wersji beta platformy – Flixmojo, które pozwoliły nam na poznanie preferencji naszych sympatyków i usprawnienie platformy – podkreśla Marcin Machnio, współtwórca platformy.

Biblioteka filmowa będzie rozbudowywana, twórcy planują również cotygodniowe premiery nowych tytułów. Docelowo w ofercie znajdą się kolejne tytuły z kanonu kina czeskiego, a także węgierskiego, szwedzkiego, niemieckiego, indyjskiego i wielu innych.

Repertuar FlixClassic został starannie wyselekcjonowany przez Miłosza Stelmacha, kuratora programowego platformy, filmoznawcę, krytyka filmowego oraz redaktora naczelnego czasopisma filmowego „Ekrany”.

Zależy nam, aby FlixClassic wyróżniał się swoją zawartością i zaskakiwał. Będziemy starannie dobierać kolejne filmy, które trafią do biblioteki. Chodzi zarówno o miłośników klasycznego kina, odkrywających je na nowo, jak i tych poszukujących ambitnych treści, znudzonych komercyjnymi nowościami, którzy nie mieli jeszcze okazji obcowania z klasykami – zaznacza Miłosz Stelmach.

Dla tych, którzy nie chcą szukać filmów na własną rękę, kurator platformy przygotował cztery oryginalne ścieżki, prezentujące klasykę kinematografii w różnych odsłonach. Będą się one zmieniać wraz z rozwojem platformy, a na start serwisu obejmują:

  • żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: Metropolis, Lecą żurawie czy też Gorączka złota;
  • zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: Młody Sherlock Holmes, Złotoręki, Ballada o żołnierzu;
  • swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: Kret, Karnawał dusz, Dzika planeta;
  • gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, : Plan 9 z kosmosu, Zombie 2, Galaktyka terroru.

Wszystkie tytuły dostępne na FlixClassic pochodzą z legalnych źródeł. Partnerem platformy jest Fundacja Legalna Kultura i portal Filmoterapia.pl.

Mamy wiele zapytań o to, gdzie można obejrzeć klasyki − stare dobre kino z legalnych źródeł. FlixClassic to platforma, na którą od dawna wszyscy czekają, my także. Dlatego chętnie wspieramy ten projekt, którego repertuar niesie za sobą unikalne wartości − dodaje Kinga Jakubowska, prezeska Fundacji Legalna Kultura.

Tylko 12,99 zł miesięcznie, jakość HD i wygodne użytkowanie

Wszystkie produkcje dostępne są w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami. Za 12,99 zł miesięcznie widz otrzymuje dostęp do całej biblioteki filmowej. Istnieje również opcja wykupienia dostępu na rok w cenie 129,90 zł.

Wygodne korzystanie z platformy zapewnia dostęp przez przeglądarkę oraz aplikacje iOS, Android, a wkrótce także Smart TV (trwa certyfikacja). Platforma FlixClassic umożliwia oglądanie filmów na 2 urządzeniach jednocześnie.

FlixClassic proponuje również szereg przydatnych funkcji: czytelne oznaczenia jakości, zapisywanie filmów do obejrzenia na później, wyszukiwanie po tytule czy filtrowanie po nazwiskach reżyserów, scenarzystów i obsady.

Zapisując się do newslettera FlixClassic od 15 kwietnia do 29 kwietnia pod linkiem: www.portal.flixclassic.pl, można uzyskać darmowy dostęp do całej biblioteki filmów na 10 dni.

Platforma znajduję się pod linkiem: flixclassic.pl

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.