TOP7 filmów ze sztukami walki

filmy o sztukach walki

Filmy o sztukach walki to niezwykle widowiskowe kino. Wbrew pozorom, dobra historia nie zawsze idzie w parze z atrakcyjnością choreografii walk oraz napięciem. Absolutnym klasykiem jest tu oczywiście ,,Rocky” – filmy bokserskie to jednak nie wszystko, a kino doczekało się wielu ciekawych tytułów, których TOP7 prezentujemy poniżej.

Champion II

Gwiazda światowego formatu w boksie – George „Iceman” Chambers przyjeżdża do Rosji, aby zażegnać problemy finansowe. Podczas swojego pobytu zostaje wrobiony w przemyt narkotyków i trafia do więzienia. Wydaje się, że jedynym sposobem oczyszczenia własnego nazwiska jest wygrana w wewnętrznych zawodach w walce rządzących się niezwykłą brutalnością. Przyjdzie mu się zmierzyć z istną legendą – Urim Boyką. Czy Chambers ulegnie rosyjskiej mafii i skrzyżuje rękawice z miejscowym mistrzem? Tworząc serię filmów o Boyce, Isaac Florentine udostępnił nam kawał dobrego kina, serdecznie polecam!

 

Wejście smoka

Na początku zestawienia nie można umieścić innego tytułu, niż „Wejście smoka”. Klasyk – to słowo najlepiej opisuje powyższą propozycję. To właśnie z tego filmu próżno szukać osób, które nie wiedzą kto to Bruce Lee. Lata mijają, a „Wejście smoka” dalej smakuje tak samo, filmy karate nie mają lepszego reprezentanta. Początkowo film przenosi nas do Hong-Kongu, gdzie co 3 lata odbywa się wiec najznamienitszych mistrzów karate. Agencja rządowa rekrutuje Lee do niezwykle niebezpiecznej misji. Jak się okazuje, gang, z którym przyjdzie mu się mierzyć, w przeszłości był zamieszany w śmierć siostry bohatera.

 

Człowiek pies

Wyreżyserowany przez Louisa Leterriera film toczy się w Glasgow. Wyobraźcie sobie obraz człowieka posłusznego i poddanego drugiemu człowiekowi niczym pies obronny. Taką rolę pełni Danny (Jet Li). Wykorzystywany jest przez swojego wuja do pomocy w ściąganiu haraczy. Oprócz prezencji umiejętności sztuk walki „Człowiek pies” ukazuje życiowy dramat, jaki dotknął niewinnego człowieka. Dla osób gustujących w sztukach walki film Leterriera będzie z pewnością produkcją niezwykle udaną, z wspaniale oddanymi scenami akcji, jednak z mniej dynamicznym wątkiem fabularnym.

 

Kickboxer

Klasyka gatunku, filmy o kickboxingu praktycznie zaczęły się od tej historii. Film z 1989 roku w reżyserii Marka DiSalle’a i Davida Wortha z samym Jean-Claude Van Dammem w roli głównej opowiada o mistrzu świata w kickboxingu zostaje sparaliżowany po druzgocącej walce ze światowej klasy wojownikiem Tong Po. Jego młodszy brat zamierza go pomścić. Czy mu się uda? Czy jest świadom jakie ryzyko podejmuje? Zapewniam, że po obejrzeniu „Kickboxera” apetyt na tego typu kino akcji wzrośnie, dlatego jest dobra nowina – film doczekał się czterech kontynuacji i pomimo, że nie są one ściśle powiązane z pierwszą częścią, na pewno warto przyjrzeć im się z bliska.

 

Podziemny krąg

Brada Pitta nie trzeba nikomu przedstawiać. „Podziemny krąg” wyreżyserowany przez Davida Finchera dostarcza widzom pełen wachlarz skrajnych emocji, choć może nie jest to typowy przykład, jeśli chodzi o filmy ze sztukami walki czy filmy bokserskie. W filmie nie brakuje zwrotów akcji i szczypty zdrowego humoru. Czy jest ktoś, komu przyjemność sprawia okładanie się pięściami z kumplem? Znajdą się takie osoby, a m.in. należą do nich główni bohaterowie – Jack i Tyler. Ich cotygodniowe walki zyskują coraz większą rzeszę fanów. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co zmieni ich codzienne życie.

 

Raid

Jeżeli ktoś szuka spadkobiercy „Wejścia smoka” to z pewności musi zapoznać się z dziełem Garetha Evansa. Fabuła z pozoru jest prosta – oddział SWAT przeprowadza operację, której celem jest siedziba przestępców w Indonezji. Otoczka, jaką serwuje nam reżyser sprawia, że akcja jest niezwykle dynamiczna. „Raid” nie jednokrotnie zaskoczy widza rozwojem akcji oraz sprawi, że usiedzenie na miejscu będzie niezwykle trudne. Emocje, emocje, emocje, jeśli masz wolny wieczór, koniecznie zarezerwuj sobie 2 godzinki na ten tytuł. Filmy z walkami nigdy nie wyglądały tak realistycznie jak tu. Film  ,,Raid” doczekał się również sequela, który jest jeszcze brutalniejszy i bardziej spektakularny.

 

IP man

Film biograficzny oparty na biografii chińskiego mistrza sztuk walki – Yip Mana. Dzieło Wilsona Yip’a z 2008 roku toczy się w miasteczku Foshan w Chinach. Tamtejszy mistrz kung-fu IP Man zmuszony jest do porzucenia spokojnego życia w gronie rodziny i musi zmierzyć się z Japońską okupacją. Film ten jest absolutnym must-watch’em dla fanów widowiskowych pojedynków, którzy dodatkowo oprócz efektów specjalnych, wymagają ciekawej i trzymającej w napięciu fabuły.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.