TOP7 komedie weselne – najlepsze filmy o ślubach

komedie weselne

Minęły już czasy, kiedy komedie romantyczne, np. komedie ślubne, potrafiły zarobić wielkie pieniądze i po brzegi zapełnić sale kinowe. Jednak kino gatunku ma się świetnie i nieraz potrafi zaskoczyć. Każda impreza weselna to masa emocji i wspomnień oraz niezręcznych sytuacji i interakcji z rodziną: fotografia ślubna i koszty okazują się tu najmniejszym problemem w porównaniu z zamieszaniem, jakie może wywołać rodzinka albo znajomi 😉 Obecnie panuje pogląd, że mądre filmy o miłości są domeną niezależnych produkcji, jednak wystarczy spojrzeć na przygotowany przez nas ranking, aby zmienić zdanie. Z racji, że sezon ślubny właśnie się rozpoczyna, przygotowaliśmy dla Was TOP7 komedii romantycznych z motywem ślubnym.

Uciekająca panna młoda (1993)

Zdecydowanie klasyk, jeśli chodzi o filmy o weselach. Uciekająca panna młoda to przede wszystkim uwielbiany duet Julia Roberts i Richard Gere. Maggie Carpenter już po raz trzeci uciekła sprzed ołtarza. W jej rodzinny miasteczku zastanawiają się, kiedy Maggie, w końcu się ustatkuje. Tymczasem o tzw. „uciekającej pannie młodej” dowiaduje się dziennikarz, który chce napisać o niej artykuł i tak spotyka się Ike Graham z Maggie. Bardzo mądry i piękny film, szczególnie polecany fanom ,,Pretty Women”.

Druhny (2011)

Annie (Kristen Wiig) zostaje druhną honorową swojej najlepszej przyjaciółki Lilian (Maya Rudolp). Film w bardzo żartobliwy sposób opowiada o ślubnych perypetiach druhen, które rywalizują ze sobą o miano tej najważniejsze. Dziewczyny wieczór panieński zaplanowały w Las Vegas, a jak wiemy to, co wydarzyło się w Vegas, zostaje w Vegas! Świetna komedia, pełna zabawnych dialogów i prostych, życiowych przesłań.

Moje wielkie greckie wesele (2002)

Główną bohaterką jest 30-letnia, Greczynka Toula (Nia Vardalos), która zakochuje się w amerykańskim nauczycielu Johnie (Ian Miller). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie szaleństwo rodziny Touli na punkcie greckich korzeni. Gdy John prosi Toule o rękę, rozpoczyna się lawina przekomicznych wątków, dotyczących organizacji wesela. Film jest fantastyczną i zarazem bardzo lekką komedią, która świetnie obrazuje różnice pomiędzy greckim a amerykańskim temperamentem.

Polowanie na druhny (2007)

John Beckwith (Owen Wilson) i Jeremy Grey (Vince Vaughn) wpraszają się na nieznane wesela, aby miło spędzić czas i dobrze się bawić. Są autorami największego „kodeksu weselnych podrywaczy”, co pozwala im zdobyć serce każdej druhny. Jednak w wyniku splotu okoliczności John łamie ustalone zasady i zakochuje się w córce Sekretarza Skarbu USA. Śmiesznie opowiedziana historia z dużą ilością akcyjnych zwrotów po drodze. Idealna propozycja na sobotni wieczór.

Wielkie wesele (2013)

Elle (Diane Keaton) i Don (Robert De Niro) Griffinowie kiedyś byli małżeństwem, a teraz nienawidzą się najbardziej na świecie. Ze względu na ślub swojego syna, muszą udawać przed jego biologiczną matką przykładną rodzinę. Komedia, gdzie jedno kłamstwo goni kolejne trzy. Wszystkich fanów zapętlonych komedii odsyłam właśnie do Wielkiego wesela!

Ślubne wojny (2007)

Kiedy najlepsze przyjaciółki Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) były małymi dziewczynami, marzyły o wystawnym ślubie w hotelu Plaza. Wszystko się zmienia w wyniku pomyłki i rezerwacji ślubów w tym samym terminie. Przyjaźń schodzi na dalszy plan w imię rywalizacji o idealne przyjęcie ślubne. Kobiety zapominają o łączących je więziach i próbują zrobić wszystko, aby przyjęcie rywalki zakończyło się fiaskiem. Świetna gra aktorska połączona z inteligentnym przesłaniem jest przepisem na świetną komedię romantyczną.

Weselny tydzień (2018)

Komedia, w której dwóch ojców (Adam Sandler, Chris Rock) ma sprzeczną wizję dotyczącą wesela swoich dzieci. Fabuła rozpoczyna się tydzień przed weselem, w którym główną rolę powinni grać Sarah i Tyler, jednak na pierwszy plan wychodzą ich ojcowie. Film jest pełen zwrotów akcji i zabawnych dialogów. Jest fajną alternatywą dla wolnego wieczoru.

Facebook Comments Box

One thought on “TOP7 komedie weselne – najlepsze filmy o ślubach

  1. Jestem zdecydowanie za Polowaniem na druhny. Świetna komedia, Owen Wilson był super. Fajne propozycje. 🙂 Jeszcze dodałabym 27 sukienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.