Co czeka nas w 8 sezonie Gry o Tron?

gra o tron 8 sezon

Za nami 7 sezon ,,Gry o tron”. Finał z pewnością zrobił duże wrażenie na większości widzów, dlatego naturalne jest zainteresowanie kontynuacją serialu. Co do tej pory wiemy o 8 sezonie ,,Game of Thrones”? Przygotowaliśmy najnowsze informacje od twórców serialu oraz Georga R.R. Martina, warto zerknąć.

Jak wiadomo, serial przegonił już książkowy pierwowzór. Rodzi to wiele pytań, np. na ile serial odzwierciedla to co będziemy mogli przeczytać w przyszłych książkach? Od premiery ,,Tańca ze smokami”, czyli 5-tej z planowanych 7 tomów ,,Pieśni Lodu i Ognia”, minęło już 7 lat. To rekord, ponieważ George R.R. Martin jeszcze nigdy nie kazał fanom czekać tak długo. Mało tego, pisarz zdaje się nic sobie nie robić ze zniecierpliwienia fanów swojej prozy i angażuje się w szereg nowych projektów. Pytany o ,,Wichry zimy”, czyli 6-tą książkę, przyznaje, że nie wie kiedy trafi do druku oraz, że nie jest ona nawet blisko ukończenia. Oczywiście, w sieci nie brakuje różnych spekulacji, np. że książka ukaże się w 2019 roku, ale tak naprawdę nie ma sensu brać tych informacji na poważnie, ponieważ zależy to przede wszystkim od Martina, a on już wielokrotnie przesuwał terminy (w przypadku poprzednich tomów). W związku z tym, książki na pewno nie będą źródłem na temat przyszłych wydarzeń w serialu – pozostają względem niego daleko w tyle.

Przecieki kontrolowane?

W trakcie emisji ostatniego sezonu Gry o Tron, Internet wręcz kipiał od masy przecieków – fragmentów kolejnych odcinków czy publikacji całych scenariuszy odcinków. Trudno ocenić na ile wynikało to z błędów HBO, a na ile przemyślanej strategii marketingowej (każdy przeciek owocował setkami publikacji na ich temat na największych portalach). Tak czy siak, warto wyczekiwać newsów dotyczących 8 sezonu ,,Gry o Tron”, ponieważ istnieje duża szansa, że tego rodzaju proceder znowu będzie miał miejsce.

Nie chcemy tworzyć rozwlekłego artykułu bez wartościowej treści, dlatego poniżej prezentujemy konkretną info-pigułę, która przedstawia wszystkie interesujące informacje na temat przyszłości serialu, jakie dotychczas ujrzały światło dzienne.

Gra o Tron 8 sezon – premiera, data, newsy

Zdjęcia do 8. sezonu GoT rozpoczynają się w październiku – w wywiadzie opublikowanym w trakcie trwania 7 sezonu serialu, Nikolaj Coster-Waldau przyznał, że zdjęcia do kontynuacji wystartują już w październiku. Trzeba przy tym pamiętać, że samo kręcenie scen to jedynie część całej pracy, jaką wykonują twórcy, np. post-produkcja (montaż, efekty CGI itd.) ostatniego sezonu trwała 6 miesięcy. Poniżej podajemy pełną wypowiedź aktora grającego Jaime’a Lannistera:

Wiedziałem z góry, jak przebiegnie akcja pierwszych trzech sezonów. Później to już było od roku do roku. Dostaję skrypt na cztery do sześciu tygodni przed rozpoczęciem nagrań i to mój podgląd na kolejny sezon. Nie mam pojęcia, co będzie się działo w tym następnym. Wracamy w październiku, więc pewnie w najbliższym czasie się dowiem. Pożera mnie ciekawość.

Data premiery 8 sezonu – pozostaje nieznana. Mało tego, na 100% trudno nawet powiedzieć, w którym roku ukaże się kolejna odsłona ,,Gry o Tron”, ponieważ HBO sugeruje wiosnę 2019 roku, możliwe więc, że tym razem trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

Ile odcinków będzie miał 8 sezon Gry o Tron? Tutaj odpowiedź jest jasna: 6! Wydaje się mało, prawda? Istnieje jednak duża szansa, że każdy z tych odcinków będzie trwał solidnie ponad godzinę. Format produkcji zbliży się do kilku filmów a nie serialu, a konkluzja całej historii z pewnością będzie naszpikowana efektami specjalnymi.

Wielu fanów serii narzeka, że przegonienie książkowych adaptacji przełożyło się na słabsze scenariusze odcinków, co HBO stara się skompensować akcją i rozmachem. Ja osobiście tak nie uważam, choć trzeba przyznać, że tempo wydarzeń w 7 sezonie było naprawdę duże, co nie do końca mi pasuje. Cóż, główni bohaterowie są nam świetnie znani, wszystkie pionki na szachownicy były finezyjnie ustawiane przez ładnych parę lat i teraz po prostu przyszła pora na epicką konkluzję – choć przyjdzie nam na nią jeszcze trochę poczekać.

gra o tron sezon 8

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.