Morderstwo w Orient Expressie – zapowiedź filmu kryminalnego

morderstwo w orient expressie

Listopad jest dla fanów Agathy Christie, Herkulesa Poirota i Johnnego Deppa miesiącem niezmiernie szczęśliwym, a to za sprawą premiery filmu ,,Morderstwo w Orient Expressie„. Ekranizacja klasycznej powieści Agathy Christie trafia do kin po raz pierwszy, natomiast dla fanów przygód niezwykłego detektywa jest to czwarta próba ukazania tajemniczego i niezmiernie złożonego morderstwa, które rozwiązać może tylko Herkules Poirot.

Reżyserem i jednocześnie odtwórcą głównej roli jest pięciokrotnie nominowany do Oscara Kenneth Branagh znany szerszej publiczności jako Gilderoy Lockhart z sagi o Harrym Potterze. Natomiast twórcą scenariusza jest Michael Green znany z takich hitów, jak ,,Herosi” czy ,,Seks w wielkim mieście”.

Przed reżyserem i odtwórcą głównej roli stoi ogromne wyzwanie, ponieważ musi on przekonać do swojej koncepcji  fanów niezmordowanego Davida Sucheta, który grał słynnego, belgijskiego detektywa przez 70 odcinków w 13 sezonach popularnego serialu telewizyjnego i zapadł w pamięć widzów na całym świecie.

Lubisz filmy kryminalne? Czeka Cię nie lada gratka!

Akcja filmu dzieje się w luksusowym Orient Expressie, stanowi to punkt wyjścia do pełnej napięcia oraz zaskakującej opowieści sensacyjnej. Podczas podróży zasztyletowano wpływowego biznesmena (w tej roli Johnny Depp). Dzięki niesprzyjającym warunkom pogodowym nikt nie mógł wydostać się z pociągu, co oznacza, że morderca nadal znajduje się wśród trzynaściorga pasażerów. To idealna okazja, by to właśnie Poirot znalazł bezwzględnego mordercę.

Fani Herkulesa Poirot są niezwykle czuli na detale, zresztą tak jak sam Poirot. Detektyw, jakiego znamy z książek uwielbia symetrię, nie znosi przedmiotów o okrągłym kształcie, jest perfekcjonistą o niezwykłym intelekcję i spostrzegawczości. Jego credo to „porządek i metoda”. Herkules Poirot wychował się w Belgii, w związku z wybuchem I wojny światowej przeniósł się do Wielkiej Brytanii. Nigdy nie zgubił swojego akcentu, który niejednokrotnie dodawał mu swoistego czaru i podkreślał nienaganne maniery. Sądząc po zwiastunie filmu ,,Morderstwo w Orient Ekspressie” nie usłyszymy go w tym wydaniu.

Dobry film śledczy na horyzoncie

W związku z wejściem filmu do kin, w głowach fanów na całym świecie pojawia się tylko jedno pytanie: jaki będzie Herkules Poirot grany przez Kenneth Branagh? Na odpowiedz, nie będziemy musieli długo czekać, światowa premiera filmu planowana jest na 2 listopada, natomiast polscy fani zobaczą ją 24 listopada.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.